שאלות ותשובות

סמארט סולאר שאלות ותשובות

מה עדיף ? מערכת סולארית עם או בלי אגירה?

המלחמה והפסקות חשמל: מערכת אגירת אנרגיה כפתרון אקטואלי וחשוב

עם עולם שמתמקד יותר ויותר באנרגיה ירוקה ובקרב נגד שימוש בדלקים גרעיניים, מערכות אגירת אנרגיה ביתיות מתמשכות להתקדם כפתרון אקטואלי וחשוב בעקבות מגבלות ופסקות חשמל. הנה סיבה נוספת למה לשקול להתקין מערכת אגירת אנרגיה בביתך:

  1. אי יציבות בספקי החשמל: בעקבות מלחמות או הפסקות חשמל, יכול להיות כי הספק המקומי או האזרחים יידרשו לחשוב מחדש על ספקי החשמל ועל התשתיות האנרגטית. התקנת מערכת אגירת אנרגיה בבית מספקת לך יציבות ועצמאות אנרגטית במידה רבה. תוכל לשלוט בצריכת האנרגיה שלך גם כאשר הספק הכללי אינו יציב, ולספק לעצמך אנרגיה ירוקה ואמינה במקום להיות תלוי בתשתיות ציבוריות.

מערכת אגירת אנרגיה בבית היא לא רק השקעה בסביבה, אלא גם פתרון יעיל וחסכוני בפני האתגרים הכלכליים והאנרגטיים שעשויים להתפשט עם מלחמות או פסקות חשמל.

 

כמה זמן לוקח תהליך להקמת מערכת סולארית וחיבורה לרשת החשמל?

מרגע חתימה על החוזה ובהתאם לגודל המערכת, לוקח עד 3 חודשים להקים ולחבר מערכת לחברת חשמל וכל זה במידה והכל מוסדר בקרקע שלכם והמכסה לאסדרה פתוחה בחברת חשמל.

איזה פאנלים כדאי לי לבחור?

רוב רובם של הפאנלים היום מיוצרים בסין ומגיעים עם אחריות ועד היום לא ראינו הבדל משמעותי בין אחד למשנהו. אם הגג קטן, רצוי לבחור פאנלים עם נצילות גבוהה במיוחד.

מי מתאים מערכות מנותקות רשת?

כל מי שאין לו טופס 4 וחברת חשמל לא תחבר אותו בזמן הקרוב לחשמל, כדאי שייבחן הקמת מערכת סולארית.

מי שמחפש פתרונות חשמל במקומות שחברת חשמל לא יכולה להגיע אליהם, כגון: קראוונים/אוטובוסים ניידים, בקרי השקייה ומצלמות שנמצאים מרוחקים בשדות ובמטעים.

מי שמחפש פתרון לחשמל כשר לשבת.

האם חוקי להקים מערכת מנותקת רשת?

אין מניעה חוקית להקים מערכת מנותקת רשת, כל עוד עומדים בכל התקנים החשמליים בהתאם לגודל המערכת.

איך מחליטים איזה גודל מערכת אני צריך?

תמיד מתחילים במה כמות הצריכה שלי ומשם מתחילים לחשב את כמות הפאנלים, גודל המצברים וגודל הממיר.

מוזמנים ליצור קשר אם יש לכם עוד שאלות

WhatsApp chat